Výlety lodí po Evropských vodních cestách

Pronájem lodí v Německu se těší velké oblibě jak u začátečníků tak i u pokročilých.

 

Jako největší pronajímatel lodí v Německu Vám samozřejmě můžeme nabídnout okouzlující přírodní úkazy např.: zlatožlutá řepková pole, zelené aleje, světlemodré vodní cesty a historická města, která otevírají pozoruhodné a kontrastní brány cest.

 

Vychutnejte si jedinečnou floru a faunu v okolí Meklenburské jezerní plošiny s více jak 1000 jezerami. Prožijte neposedné hlavní město Berlín na okružní jízdě s hausbotem.

Relaxujte poklidnou jízdou na vodních cestách mezi městy Schwerin a Berlín, nebo prozkoumávejte vodní zátoky baltského moře od města Stralsund.

 

Velká mazurská jezera

 

Krása krajiny velkých Mazurských jezer je tak opředena legendami, že jsme tuto oblast, která byla tvořena v době ledové a vytvořila četné morény - kamenné valy vzniklé ledovcovou činností, již před časem prozkoumali.

 

Celkem se v Mazurech rozprostírá okolo 3000 jezer, která jsou přibližně rozlehlá kolem 1 hektaru. 25 nejhezčích jezer je dohromady propojeno díky malebným kanálům a idilickému toku řek. Menším jezera se nazývají v pestrobarevné polštině také „očima nebes“ jelikož se obláčky zrcadlí ve vodě. Země nabízí vydlážděné ulice, prastaré aleje, čápy, jezerní orly, jeřáby a svítící řepková pole – původní lodní oblast, která je nejvíce vyhledávaná.

 

Plavba na hausbotu v srdci evropy

 

Hned za francouzskými hranicemi leží oblast, která spojuje obě evropské země v tom nejužším slova smyslu. Ne jednou dějiny a kultura regionu byli určovány ze strany Německa nebo Francie, ale i dohromady bylo mnoho spojitostí rozvinuto.

 

Řeky a kanály s jejich pozoruhodnými vodními stavbami znázorňují ještě živoucí spojení mezi zeměmi.

 

Dovolená na hausbotu je ta správná cesta, jak v této oblasti objevovat stále nové a nepoznané. Navštívit oblast je atraktivní také pro víkendové pobyty i mini-týdenní dovolenou na hausbotu.