vetus – nejsilnější plavidlo: zábava na vodě

vetus 1200 K3

S loďmi vetus je zábava se plavit, jsou vybaveny velkou slunečnou terasou a druhou řídící pozicí. Tuto revoluční loď vynalezl holandský projektant Pieter Beeldsnijder. Na rozdíl od tradičního lodního designu, který je plochý na přídi a vysoký na zádi, toto obrátil, čímž vznikla loď, která je moderní I prostorná. Se šrouby na přídi a na zádi a aerodynamickou podvodní konstrukcí se s těmito loďmi snadno manévruje.

 

Salon na lodi vetus

Salon a kuchyňka
Salón je centrem všeho dění. Velká okna poskytují světlo, atmosféru a skvělé výhledy za všech podmínek. Na palubě lodi vetus mohou být všichni členové posádky společně, nikdo není izolován při vaření či řízení, protože kuchyňka a řídící pozice jsou spojeny se salonem na stejné úrovni. Toto uspořádání je zvláště užitečné a bezpečné pro rodiny s malými dětmi.

Kuchyňka na lodích vetus je dobře vybavena talíři, příbory, hrnci, pánvemi a kuchyňskými potřebami, které jsou přehledně uloženy ve skříňkách a zásuvkách. Dřez dodává studenou a teplou vodu. V ledničce lze uskladnit všechny rychle se kazící potraviny. Plynový vařič a trouba jsou úsporné a snadno použitelné.

Kajuta na lodi vetus

Kajuty a koupelny

vetus má modely s jednou, dvěma, třemi a čtyřmi kajutami. Každá kajuta má dvě nebo tři lůžka, z nichž některá jsou dvoulůžka, některá jednolůžka a některé palandy. Ve všech kajutách jsou k dispozici šatníky a skříňky k uložení oblečení a místa pro uskladnění osobních předmětů. Upozorňujeme, že některé palandy či skládací postele jsou vhodné pouze pro děti.

Na lodích vetus 900 a vetus 1000 mají všechny kajuty koupelnu. Na lodích vetus 1200 K3 a 1500 jsou na palubě pouze dvě nebo tři koupelny. Lodě vetus 1200 K3 a 1500 mají jednu kajutu na stejné úrovni se salonem, přístupnou bez schodů. Všechny koupelny mají tekoucí studenou a teplou vodu, sprchu, umyvadlo, záchod a zásuvku na elektrické holicí strojky.

Paluba lodi vetus nabízí mnoho zábavy

Lodní šrouby na přídi

Většina modelů vetus, je vybavena lodním šroubem na přídi, některé I na zádi. Jde o malé šrouby, které pracují do stran, čímž usnadňují manévrování s lodí. Lze je ovládat z obou řídících pozic. Všechny modely vetus mají také přední kotvu s navijákem, druhá kotva se poskytuje v Německu.

Navigační vybavení zahrnuje echosondu (pouze v Německu) a provozní panel. Všechny lodě vetus mají dvě řídící pozice: jednu na velké sluneční palubě a jednu v salonu.

 

Výška je okolo 2,75 m, ponor 0,85 m. Kolem slunečné terasy, můstků na obou stranách a přídi je masivní zábradlí Niro chránící proti uklouznutí. Všechny lodě vetus také mají na zádi koupací terasu a žebřík.

 

Celá flotila lodí vetus je vybavena 12ti voltovou autozástrčkou na mobilní telefon či jiné elektrické přístroje. Jsou zde velké nádrže na vodu a palivo poskytující zásobu, která vám vydrží nejméně dva dny, často I déle, v závislosti na vaší spotřebě.